2026-02-04

DOMINO teatras kartu su POLA mini Pasaulinę kovos su vėžiu dieną

naujiena

Vasario 4-oji visame pasaulyje minima kaip Pasaulinė kovos su vėžiu diena – tai proga kalbėti apie prevenciją, ankstyvą diagnostiką ir apie žmones, kurie kasdien susiduria su onkologine liga bei jų artimuosius.

Šią dieną DOMINO teatras mini kartu su POLA – Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija.

Teatras jau ne vienerius metus nuosekliai bendradarbiauja su įvairiomis organizacijomis, kviesdamas jų narius nemokamai apsilankyti spektakliuose. Per 2025 metus tokių kvietimų buvo įteikta daugiau nei 1500.

„Mums svarbu ne tik priminti apie ligos prevenciją, bet ir parodyti empatišką palaikymą tiems, kuriems ne kiekviena diena leidžia šypsotis. Tikime, kad net ir sudėtingu laikotarpiu labai svarbios akimirkos, kai galima bent trumpam atitrūkti nuo ligos rutinos“, – sako DOMINO teatro vadovas Egidijus Baranauskas.

POLA teikiama pagalba – tai nuolatinis buvimas šalia, palaikymas ir bendrystė žmonėms, einantiems sudėtingu onkologinės ligos keliu. Pasak Dalės Lazarevičienės, POLA kultūros partnerysčių koordinatorės, ypač simboliška, kad POLA kortelės bendradarbiavimas prasidėjo nuo kultūros – galimybės patirti gyvenimą plačiau ir jaustis matomiems, girdimiems bei reikalingiems.

Vasario 4-ąją DOMINO teatras pakvietė 100 POLA organizacijos narių į spektaklius trijuose Lietuvos miestuose: „Sumauta dovana“ Klaipėdoje, „Striptizo ereliai“ Kaune ir „Pasimatymų žaidimai“ Vilniuje.

POLA bendruomenės nariai dalijasi, kad tokios kultūrinės patirtys tampa svarbiu atokvėpiu:
„Išėjimas į renginius – kaip gurkšnis gaivaus oro. Supranti, kad gyvename ir džiaugiamės kaip visi“, – sako POLA bendruomenės narė Dalia.

DOMINO teatras ir POLA sutaria – komedija, kultūra ir bendras buvimas kartu gali tapti tuo trumpu, bet labai svarbiu lengvumo momentu dienoje ar savaitėje. Šypsena, net jei tik trumpam, tampa palaikymo ženklu ir priminimu, kaip svarbu rūpintis savimi ir nelikti vieniems.

 

Atsiliepimai
How to enable JavaScript in your browser