KAZANOVA

Vaidina

Nuotykių komedija

Novatoriškas režisieriaus Sakalo Uždavinio žvilgsnis į visiems žinomo veikėjo istoriją ir puikūs aktoriai stebina originalumu ir suteikia daug teigiamų emocijų. Jų šiame spektaklyje daugiau, nei būtų galima tikėtis iš istorijos apie garsiausią pasaulyje suvedžiotoją.

Pirmoji žiūrovų laukianti staigmena – apdulkėjusioje Dukso pilies bibliotekoje tūnantis garbaus amžiaus vyriškis, kurio personažą įkūnija Lietuvos teatro grandas Regimantas Adomaitis. Jis nė iš tolo neprimena legendomis apipinto moterų suvedžiotojo – Kazanova paseno… Širdžių ėdikas, šnipas, kortuotojas, filosofas – visi šie epitetai belikę seno žmogaus prisiminimuose ir veikiau kelia panieką nei susižavėjimą.

Istorijos, kuriomis niekas netiki ir jaukus, tačiau vienatve dvelkiantis pilies kambarys – tokiomis aplinkybėmis gimsta 12 tomų Kazanovos memuarų, kuriuose intymaus gyvenimo ir susitikimų su imperatoriais, kardinolais, filosofais, politikais, valkatomis ir prostitutėmis nuotykiai. Galybę meilės žygių pjesės autorius palieka nuošalyje ir dėmesį sukoncentruoja į paties Kazanovos personažą. Ūmaus charakterio rašytojui ir fantazuotojui gyvenimas pilyje, kurios gyventojams Kazanova tampa tik pasakas sekančiu seniu, tampa spąstais. Laki fantazija ir kūrybiškumas atgaivina praeitin nuskendusią šlovę, nuolatiniai sugrįžimai į prisiminimus pačiai pjesei suteikia sceninės logikos ir įtaigumo.

Netradicinis Kazanovos portretas labai tinka šių dienų kontekstui, o kartu nepraranda savo pradinės vertės – nei prieš 200 metų, nei dabar jis netelpa į jokius „padorios“ visuomenės rėmus. Susimąstyti priverčia ir tai, kad sekso ištroškęs patrakėlis šiandien nieko nebestebintų. Tuo tarpu susenęs Kazanova atskleidžia žymiai gilesnį personažą.

Pagrindinį vaidmenį spektaklyje atliekantis Regimantas Adomaitis yra pasakęs, kad ši pjesė panaši į telefonų knygą, kurioje surinktos ir sulipdytos įvairios Kazanovos gyvenimo nuotrupos. Tačiau tikroji drama įvyksta scenoje pasirodžius antrajam veikėjui. Tai jauna tarnaitė Sofija (Aurelija Tamulytė), vienintelė klausanti nusenusio Kazanovos pasakojimų. Šių aktorių tandemas yra vienas pagrindinių viso spektaklio elementų, žiūrovams garantuojantis daugybę gerų emocijų.

 

Regimantas Adomaitis
Kazanova
Aurelija Tamulytė
Sofija
Atsiliepimai
How to enable JavaScript in your browser