UGNIES MEDŽIOKLĖ SU VAROVAIS

  • Saulius Šaltenis ir Leonidas Jacinevičius
  • Giedrius Kuprevičius
  • Birutė Ukrinaitė

Vaidina

  • RolandasRaimondas Baranauskas, Egidijus Bavikinas
  • Monika – Ona Kolobovaitė, Indrė Valantinaitė
  • Julius – Vaidas Baumila, Mindaugas Zimkus
  • Korifėjas – Tomas Icikzonas, Tautrimas Rupulevičius
Nuotykių komedija

Pirmasis Lietuvos miuziklas!

1976 m. vasario 28 dieną Jaunimo teatro scenoje debiutavęs režisierės Dalios Tamulevičiūtės pastatytas Giedriaus Kuprevičiaus miuziklas „Ugnies medžioklė su varovais“ tapo pirmuoju Lietuvos miuziklu. Per septynerius spektaklio gyvavimo metus (1976–1983) miuziklas „Ugnies medžioklė su varovais“ buvo parodytas net 185 kartus ir aplankė 16 Lietuvos miestų bei miestelių, taip pat Maskvą, Sankt Peterburgą, Taliną bei Tartu.

2004 m. lapkričio 16 dieną legendinis miuziklas buvo atkurtas antrą kartą, naudojant visą autentišką sovietmečio atributiką: būdingus anų laikų architektūrinius sprendimus, sovietinį bufetą, sovietinę ložę CK sekretoriui, sunkius, sienas dengiančius apmušalus. Prieš keturis metus buvo įžiebta nauja ugnis miuziklo istorijoje – simboliškai scenoje liepsnojo ir aktorių delnai. 2004–2005 metais miuziklas „Ugnies medžioklė su varovais“ buvo parodytas 14 kartų. Norinčių ateiti į spektaklius buvo daugiau nei galėtų sutilpti salėse.

Amžinai netylančių dainų miuziklas, matyt, bus aktualus visais laikais. Čia bandoma spręsti jauno žmogaus gyvenimo kelio pasirinkimo dilemą, taip pat atskleidžiama ir itin stipriai išgyvenama meilė. Jau 32 metus miuziklo „Ugnies medžioklė su varovais“ arijos „Kregždutės“ ir „Kaip mažas paukštukas“ mėgaujasi neblėstančiu populiarumu ir net šiandien yra niūniuojamos tiek jauno, tiek seno. A. Mamontovo ir Atlantos perdainuotos „Kregždutės“ 2003 metais pripažintos geriausia metų daina. Už tai atlikėjams įteiktas „Bravo 2003“ prizas. Negana to, maestro Vytautas Kernagis, kuris leidžiant pirmąją „Ugnies medžioklė su varovais“ plokštelę sudainavo vieno pagrindinių veikėjų partijas, savo soliniuose koncertuose niekada nepamiršdavo padainuoti ir legendinio kūrinio „Kaip mažas paukštukas“.

Raimondas Baranauskas
Rolandas
Mindaugas Zimkus
Julius
Atsiliepimai
How to enable JavaScript in your browser