LANGAS Į PARLAMENTĄ

 • AutoriusRėjus Kūnis (Ray Cooney)
 • DailininkasVojtekas Stefanekas (Wojciech Stefaniak)

Vaidina

Šios komedijos siužetas bei situacijos žiūrovams primena Lietuvos politinio gyvenimo realijas, politikų gebėjimą įsivelti į netikėčiausias situacijas, meistriškai suktis ir sausiems išbristi iš klampiausios balos. Komedijoje „Langas į parlamentą“ apstu detektyvo elementų, farso ir grotesko požymių.

Režisuoti šį spektaklį ėmėsi jau gerai „Domino“ teatro lankytojams pažįstamas Adolfas Večerskis. Vaidmenis kuria žiūrovų pamėgti aktoriai: Jokūbas Bareikis, Saulius Siparis, Andrius Bialobžeskis, Evaldas Jaras, Mindaugas Jusčius, Vaida Genytė, Sandra Daukšaitė, Redita Dominaitytė.

Ministras Ričardas Vilis parlamento debatus iškeičia į pasimatymą su opozicijos sekretore Džeine Vortington viešbutyje. Išsvajotas ir suplanuotas vakaras pasisuka visiškai netikėta linkme, kuomet šio slapto pasimatymo dalyviai atsiduria kambaryje ir aptinka išklibusio viešbučio lango privertą „lavoną“.  Ričardas, bandydamas bet kokia kaina išbristi iš be galo keblios situacijos, išsikviečia asmeninį padėjėją Džordžą Pigdeną. Pastarasis dėl Ričardo melo drauge su kitais veikėjais vis giliau klimpsta į nemalonumus, o galiausiai išgyvena tapatybės krizę. Reikalai tampa visai komplikuoti, kuomet pasirodo pamišęs ir iš pavydo įsiutęs Džeinės vyras Ronis. Įvykiai vis sudėtingėja bei komplikuojasi ir dėl sukto viešbučio patarnautojo, ponios Vili ir slaugės Foster – užverda tikra velniava!

Pjesės autorius Rėjus Kūnis (Ray Cooney) gimė 1932 metais Didžiojoje Britanijoje. Pats autorius vaidinti pradėjo 1946 metais. 1983 metais jis įkūrė Londono komedijos teatrą ir tapo jo meno vadovu. Pjesė „Out of order“ yra nepaprastai didelio pasisekimo sulaukusios pjesės „Two into One“ tęsinys. Pjesė „Out of order“ 1991 metais įvertinta Laurence’o Olivier (Lourenso Olivjė) vardo apdovanojimu už geriausią metų komediją. Pirmą kartą pjesė pastatyta 1990 metų gegužės 8 d. Torndaiko (Thorndike) teatre.

Britų dramaturgas R. Kūnis yra vienas populiariausių komedijų autorių šiuolaikiniame teatro pasaulyje.  Jis yra parašęs 20 pjesių, o populiariausios išverstos net į 40 pasaulio kalbų.

 • Kokiam žiūrovui skirtas spektaklis
  Visuomeniškiems piliečiams, mėgstantiems pasijuokti iš politikos ir... iš politikų.
 • Premjera
  2012 m. spalio 27 d.
 • Trukmė
  2 val.
 • Rekomenduojamas amžius
  Nuo 16 m.
 • Ar spektaklyje rūkoma
  Ne
 • Ar vaikai įleidžiami
  Ne
Video
Evaldas Jaras
Ričardas Vilis (ministras)
Sandra Daukšaitė-Petrulėnė
Džeinė Vortington
Jokūbas Bareikis
Džordžas Pigdenas
Saulius Siparis
Valdytojas
Vaida Genytė-Marazienė
Pamela Vili
Rimantas Giedraitis
Ronis Vortingtonas
Redita Dominaitytė
Gledė
Redita Dominaitytė
Kambarinė
Mindaugas Jusčius
Detektyvas
Rimantas Giedraitis
Detektyvas
Mindaugas Ancevičius
Patarnautojas
Atsiliepimai
How to enable JavaScript in your browser