LITUANICA

Miuziklas
 • REŽISIERIUS Mantas VERBIEJUS
 • KompozitoriusGintautas VENISLOVAS, Martynas BIALOBŽESKIS
 • Libreto autoriusMartynas BIALOBŽESKIS
 • Scenarijaus autoriusMantas VERBIEJUS
 • ChoreografėPaulina ANDRZEJEVSKA (Paulina Andrzejewska)
 • ScenografasVojtekas STEFANIAKAS (Wojciech Stefaniak), Vitekas STEFANIAKAS (Witek Stefaniak)
 • Meno vadovasRamūnas MARCINKUS
 • Kostiumų dailininkėIeva ŠEVIAKOVAITĖ

Vaidina

O nuo ko pradėtum Tu, jei siektum neįmanomo?

Didžiausias miuziklas Lietuvoje „Lituanica” apie drąsą, meilę ir gyvybę kainavusį sumanymą.

 

„Lituanicos” skrydis per Atlantą – vienas drąsiausių ir labiausiai įkvepiančių epizodų Lietuvos istorijoje, apie kurį žino kiekvienas. Šis skrydis nutrynė ribą tarp svajonių ir realybės bei visam pasauliui įrodė, kad „neįmanoma” tiesiog neegzistuoja.

Tačiau kas slypėjo už tokios beatodairiškos S. Dariaus ir S. Girėno drąsos? Noras užkariauti pasaulį? Siekis būti pripažintiems? Nuotykių troškimas? Už šio skrydžio daugiausia slypėjo meilės – Tėvynei, šeimai, aviacijai.

„… Jaunoji Lietuva! Tavo dvasios įkvėpti, mes stengiamės tą pasirinktą uždavinį įvykdyti. Mūsų pasirinkimas tegu sustiprina Tavo dvasią ir pasitikėjimą savo jėgomis ir gabumais. Bet jei Neptūnas ar galingas audrų Perkūnas ir mums bus rūstus – pastos mums kelią į Jaunąją Lietuvą ir pašauktų Lituanicą pas save – tada Tu, Jaunoji Lietuva, turėsi iš naujo ryžtis, aukotis ir pasirengti naujam žygiui (…)” – taip savo testamente prieš lemtingąjį skrydį rašė S. Darius ir S. Girėnas Lietuvai. Ir po daugiau negu 85 metų Lietuva vis dar pelnytai didžiuojasi šiais dviem vizionieriais.

Didžiausią miuziklą Lietuvoje „Lituanica” stato tarptautinė menininkų, istorikų ir aviatorių komanda iš Lietuvos, Lenkijos. Miuziklas atskleis ne tik dramatiškas „Lituanicos” skrydžio aplinkybes, bet ir atidžiau pažvelgs į Stepono Dariaus ir Stasio Girėno asmenybes.

Šioje istorijoje ne mažiau už istorinius faktus visada svarbi buvo jausminė, draminė žmonių likimų linija, kuri neabejotinai palies žiūrovų širdis. Todėl į ją nukreiptas didžiausias miuziklo kūrybinės trupės dėmesys. Aktorių meistriškumo, originalios muzikos ir jautraus libreto sintezė atskleis net 25 istorijos dalyvių personažus, meilės vingius, patriotizmo svarbą tiek atskirų žmonių, tiek visos tautos gyvenime.

Beveik 50 aktorių bei šokėjų trupė scenoje vilki 4-ojo dešimtmečio stiliaus drabužius, atkurtus siekiant išsaugoti istorinio laikotarpio dvasią. Istorijos autentiškumą miuziklo kūrėjams išsaugoti padeda Lietuvos aviacijos muziejaus ekspertai, aviacijos entuziastai.

Šiame pastatyme skambės 30 originalių, specialiai miuziklui „Lituanica” sukurtų muzikos kūrinių, itin turtingų stilistine prasme: siekiant atkurti tarpukario Lietuvos, o taip ir ir JAV dvasią, miuzikle skamba tautinės lietuviškos muzikos melodijos, 4-ojo dešimtmečio Kauną primenantys D. Dolskio estrados motyvai, taip pat amerikietiško lindyhopo bei svingo ritmai. Neapsieita ir be šiuolaikinės XXI a. muzikos fragmentų.

„Jaučiu milžinišką atsakomybę ne tik prieš kūrybinę trupę ir miuziklo žiūrovus, bet ir prieš visą Lietuvą. Dabartinių laikų istorijoje turime nedaug didvyrių. O Darius ir Girėnas buvo vieni iš tų žmonių, kurie tapo tautos dvasios simboliu. Darius, beje, svariai prisidėjo ir prie atkurtos Lietuvos valstybės vystymosi bei augimo. Šiandien mes visi žinome, kaip baigėsi Dariaus ir Girėno rizikingas sumanymas, bet retai pagalvojame, o kas gi juos skatino ir motyvavo? Būtent apie šias priežastis, apie meilę tėvynei, šeimai bei gyvenimui pasakoja miuziklas „Lituanica”, – sako režisierius Mantas Verbiejus.

www.miuziklaslituanica.lt

Lituanica“ vardas naudojamas pagal licencinę sutartį su VšĮ Fondus „Lituanica“

 • Kokiam žiūrovui skirtas
  Drąsiam, visuomeniškam ir pozityvumą skleidžiančiam bei istorija besidominčiam žiūrovui. Geros muzikos mylėtojui.
 • Premjera
  2019 m. kovo 30 d.
 • Trukmė
  2 val. 30 min.
 • Pertrauka
  Taip
 • Rekomenduojamas amžius
  Nuo 14 m.
 • Ar vaikai įleidžiami
  Taip
Pasirinkite bilietus
 • 2019-12-06
  19:00 Žalgirio arena, Kaunas
 • 2019-12-13
  20:00 Palangos koncertų salė, Palanga
 • 2019-12-27
  20:00 Siemens arena, Vilnius
Video
Steponas Darius
Vaidas Baumila
Stasys Girėnas
Jokūbas Bareikis
Jaunutė (Dariaus žmona)
Monika Pundziūtė – Monique
Jonas (Dariaus draugas)
Vidas Bareikis
Aldona (Jaunutės draugė)
Lina Rastokaitė-Siaurusaitienė
Karininkas (Dariaus draugas)
Darius Auželis
Rasa (Jaunutės draugė)
Miglė Pivoriūnaitė
Bokso varžybų teisėjas, Stepono Dariaus tėvas
Vaidotas Martinaitis
Generolas, Misteris
Rafailas Karpis
Generolas, Misteris
Egidijus Bavikinas
Nuomotojas
Eimutis Kvoščiauskas
Sanatorijos med. sesuo
Miglė Pivoriūnaitė
Senukas (išeivijos lietuvis)
Darius Auželis
Išeivijos lietuvė
Larisa Kalpokaitė
Išeivijos lietuvis
Egidijus Bavikinas
Išeivijos lietuvis
Povilas Meškėla
Atsiliepimai
How to enable JavaScript in your browser