Aktoriai

Sakalas Uždavinys

"Komedijos žanras ypatingas tuo, kas jis labai tragiškas. Tam, kad juokautum, turi būti išsiugdęs ironiją tiek aplinkai, tiek sau pačiam, nes jei tos savi-ironijos nėra tavo darbe, tai jau ne komedija, o tuščia „balalaika“. Kitaip tariant, nemažai druskos reikia suvalgyti tam, kad kitiems būtų saldu. Komedija reikalauja ypatingo intelekto, nes nėra nieko baisiau, kaip idiotas, vaidinantis idiotą.

Pagrindinis kokybiško humoro principas yra gilumas. Tam, kad komedija būtų kokybiška, ji jokiu būdu negali būti buka, primityvi, kvaila, net jei žmogui iš šalies taip neatrodo. Gera komedija statoma ant išmintingos analizės, jautraus medžiagos ir aplinkos suvokimo. Tai subtilus žanras – aukštasis pilotažas profesionaliam aktoriui.

Vaidindamas komedijoje aktorius visiškai atsakingas už medžiagos atskleidimą ir perteikimą, už savo darbą ir už žiūrovą. Tuo tarpu dramoje medžiaga aktoriui talkina – rodo kelią ir apibrėžia darbo gaires. O komedijoje, net jeigu medžiaga juokingai, paradoksaliai  surašyta, dar nereiškia, kad scenoje ji skambės būtent taip.

Komedija aktoriui kelia milžiniškai didelius reikalavimus – žymiai didesnius, negu bet kuris kitas dramaturgijos žanras." - aktorius Sakalas Uždavinys.

Vaidmenys „Domino“ teatre
„Žaidimas nebaigtas“ - Fabrisas
„Loto“ - Mykolas Sakalas
„2 smegenų istorija“ - Sakalas
„Vyrų laiškai“ - Sakalas
„Diena be melo“ - Fabrisas
„Primadonos“ - Dankanas
„Striptizo ereliai“ - Klubo savininkas
„Bus sunku...“ - Markas, - Eduardas
„Daktaras“ - Marko
„Šeimyninis įvykis“ - Dr. Maikas Konolis
„Apie ką kalba vyrai?“ - Sakalas
„2 vyrai. 1 tiesa“ - Sakalas
„Radijo ereliai“ - Bernardas

« Grįžti į pagrindinį